, ,

TUNO UŽTEPĖLĖ SU POMIDORAIS

sekmadienis, birželio 01, 2014

Užtepėlė
Pagaliau dalinuosi pirmu receptu iš mūsų su Ana jubiliejinio Draugystės Virtuvėje ciklo! Šventėme šio bendro projekto metines ir valgėme net 5 patiekalus! Todėl sekite, bus 5 skaniausi įrašai apie du 3 - jų kąsnių sumuštinukų receptus, keptą lašišą, šokoladinį desertą ir gaivias salotas! 
Draugystė virtuvėje su Viktorija ir Ana


Šį jubiliejinį ciklą pradedame skania užtepėle, kitaip - maistas, tinkantis vakarėliams, pasitikti nekviestus svečius ir pasiimti kartu su savimi į PIKNIKĄ! Ir dar pamiršau paminėti - puikiai tinka tada, kai lyg ir alkanas, lyg ir ne, bet valgyt norisi. Tai pradedame, siūlome greitai pagaminamą užtepėlę su tunu ir pomidorais!

tuno uztepele

Ko reikės?
  1. Skardinės tuno savo sultyse (smulkiai pjaustyto).
  2. Mažų pomidoriukų.
  3. Alyvuogių aliejaus.
  4. Vieno svogūno.
  5. Druskos ir pipirų.
  6. Prancūziško batono arba 2 - jų batonų su česnakiniu padažu.
Užtepėlė
Kaip padaryti?

Pomidoriukus ir svogūną reikia supjaustyti kuo smulkiau, kad tiktų į užtepėlės masę. Sudėti juos visus į dubenį. Būtinai nupilti tuno sultis ir palikti tik tuno masę, kurią reikia sudėti į dubenį. Pabarstyti druska, pipirais ir įpilti alyvuogių aliejų (apie 2 š.). Galima sudėti ir prieskonius, kurie Jūsų manymu tiktų pagal skonį.

Užtepėlė
Tada viską gerai išmaišyti ir palikti pastovėti 10 min. O vėliau tiesiog sudėti ant batono riekių ir mėgautis! Puikiai dera prie vyno, alaus ir draugų kompanijos!

Užtepėlė
Užtepėlė
Galite parsisiųsti pdf versiją ir turėti savo kompiuteryje, planšetėje ir visada po ranka, o štai kaip ji atrodo. Spauskite ant ,,parsisiųsk" mygtuko.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

1 komentarai

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros

Skaitytojai