,

PAPRASTAS TIRAMISU PYRAGAS

pirmadienis, lapkričio 10, 2014

tiramisu pyragas

Štai ir atėjo toji diena, kai leidau sau paišdykauti virtuvėje, o tiksliau pagaminti tai, į ką kartais varvinu seilę pravažiuodama pro Žvėryno rajono ,, Verandą". Tik toje vietoje valgiau itin skanų tiramisu pyragą, kuris buvo patiektas žemoje stiklinėje. O vėliau svajojau, kad kada nors ir aš galėsiu valgyti savo naminį tiramisu! Valgau nuo vakar.

Beprotiškai mėgstu paprastus receptus, nes jie neįpareigoja ,,gyventi" virtuvėje ir kankintis. Kankintis vadinu tą procesą, kuomet gaminamas itin aukšto laipsnio sudėtingumo patiekalas, kurių aš ir nedarau, nes neturiu laiko ir kantrybės. Tiramisu kantrybės visai nereikia, na nebent reikia išlaukti tos valandos, kai galima bus jį valgyti. Jei dar neįtikinau pasigaminti, tvirtinu, jog šis desertas pavergia vyro širdį! 

Šiuo desertu galite nustebinti ne tik savo brangiausiąjį, bet ir svečius, bendradarbius, vaikus ir svarbiausia, drauges, kurios giriasi savo kepiniais. Tiramisu pagaminti trunka 20 min, jei iš anksto paruošite kavytę ir ji spės ataušti. O svarbiausia, jog jo nereikia kepti! Pradedame gaminti!

REIKĖS
 1. Mascarpone sūrio (indelis 500 g).
 2. 6 kiaušinių trynių.
 3. 3-jų ar 4-ių palečių biskvitinių sausainių - pirštelių (viena paletė - 100 g).
 4. Stiprios kavos apie 400 ml (geriausia kokio nors alkoholio skonio, jei nenorite naudoti alkoholio recepte).
 5. Cukraus pudros apie 6 didelius šaukštus be kepurytės.
 6. Natūralios kakavos pakelio. 

tiramisu gaminamas
GAMINIMAS

Paruoškite indą, kuriame dėliosite pyragą. Aš pasirinkau pailgą ir aukštą stiklinį kepimo indą, bet taip pat, visą tai galima pakeisti žemomis, storomis stiklinėmis brendžiui. 

Visas gaminimo procesas pradedamas nuo kavos - paruoškite ją iš anksto, kad iki tol, kol pradėsite gaminti, ji spėtų ataušti. Tada perpilkite kavą į platų dubenėlį, kuriame būtų patogu mirkyti sausainius. 

Atskirkite trynius nuo baltymų, sudėkite visus trynius į dubenį, suberkite cukraus pudrą ir išplakite viską su mikseriu. Sutrinkite visą masę iki glotnios ir purios masės, o tada po truputį dėkite į ją mascarpone sūrį, ir suplakite viską iki standžios masės.

Kai masė bus paruošta, t.y. panaši į kremą, laikas pasirūpinti sausainiais. Jeigu pasirinkote įprastą kavą, galime į ją įpilti 50 ml brendžio arba romo. Tada visus sausainius mirkome į kavą, bet atsargiai, kad šie nelūžtų ir dedame į pyrago formą.

tiramisu pyragas gaminimas


Išdėliojus visus sausainius, apibarstykite juos kakava, bet taip, kad visi sausainiai būtų padengti. Tada ant viršaus tepkite mūsų trynių ir sūrio masę (darysime du sluoksnius) ir vėl kartokite tą patį sluoksnį: sausainiai mirkomi kavoje, barstomi kakava ir padengiami kremu.

tiramisu pyragas gaminimas

Jeigu liko daug sudedamųjų dalių, kartokite šį procesą trečią kartą. Kai paskutiniu ingredientu ant pyrago liks kreminė masė, apibarstykite ją kakava ir viskas, dabar pyragas keliauja į šaldytuvą minimum 2 valandoms.

Viskas, po 2 -jų ar daugiau valandų galite mėgautis šiuo gardžiu desertu, kuris nereikalauja pastangų ir papildomų įgūdžių. Taip pat, ant mascarpone sūrio indelio yra parašytas tiramisu receptas, tik atkreipkite dėmesį! Genialu! Tikiuosi jis Jums patiks, pasidalinkite komentaruose savo įžvalgomis ir laukite nuo savo vyrų žodžių: ,,aš Tave myliu... (pauzė) myliu Tave dėl tokio nerealaus deserto!"

tiramisu


Originalus šaltinis: čia.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

4 komentarai

 1. Oi,koks gėris! Noriu noriu ir aš pamėginti!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lauksiu, kai atneši į kokį susitikimą! :))))))))

   Panaikinti
 2. Viktorija, nepanašu, kad buvai užmigusi žiemos miegu :) Tiek visokios veiklos turi, vien jau Dievinu dirbtuvės ko vertos! Žaviuosi tavo iniciatyva :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. haha :))) tai čia užklasinė veikla! Ačiū labai Monikut, labai miela tai girdėti :))

   Panaikinti

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros