, ,

AUGALŲ AKSESUARAI

penktadienis, balandžio 27, 2018

augalai

Sėdžiu po nauja Areca palme ir mėgaujuosi savo palange, nukrauta įvairiais lapuočiais. Nutariau suskaičiuoti - ant palangės puikuojasi 11 žalių gražuolių. Vienas šiltnamyje linksmina daigus, pora dalijasi viena lėkšte, kiti sau veši - leidžia naujus lapus. Pradėjus nuo Dracenos, šiuo metu turiu 25 augalus, su kuriais tenka draugauti ir suprasti jų kalbą. Kaip man tai pavyksta? Tuoj papasakosiu.

Praeitame įraše pasakojau kokių augalų namuose turime (nuo to įrašo augalų pas mus tik padaugėjo) ir kaip apskritai užsitarnavau plant lady statusą. Iš tikrųjų, augalus prižiūrėti ir smagu, ir kartu sudėtinga. Yra tam tikrų augalų rūšių, su kuriomis nedraugauju, kurios pas mane lėtai auga arba su kuriais patiriu fiasko. Norėtųsi tikėti, kad su kiekvienu augalu tampu protingesnė ir nebedarau klaidų, tačiau ne - kai kurių dalykų aš vis gi nesuprantu. Žavėjausi savo Kalatėja tol, kol persodinau ją. Teko atsisveikinti, nes visi lapai pradėjo linksti prie žemės. Mano spėliojimais, gali būti, kad jai netiko substrato rūšis. Kita Kalatėja po persodinimo vėl nuleidžia lapus ir aš jau puolu į paniką, nelaistau jos. Kad neatrodyčiau tokia beviltiška, guodžiu save, kad visi kiti augalai puošiasi naujais lapais ir jau norisi persodinti kai kurių vaikus į atskirus vazonus. 

Kadangi esu smulkmeniška, man patinka ne tik ieškoti augalų, bet ir dairytis gražių, originalių vazonų, kurie įsilietų į namų interjerą. Patinka atrasti naujas priežiūros priemones, skaityti straipsnius apie augalus bei lankytis augalų parduotuvėse (neperkant augalų), kur man ramu ir gera. Daugelis manęs klausia - kur perku augalus, vazonus ar kitus priedus, todėl nutariau parašyti atskirą įrašą apie visus šiuos dalykus, kurie rūpi Jums.

augalai

Nenustebinsiu, jeigu pasakysiu, jog beveik visi vazonai yra iš Senukų ir Ermitažo prekybos centrų. Tik tiek, kad Ermitaže pasirinkimas kur kas didesnis. Puiki vieta vazonams ir augalams įsigyti - Žalia Stotis parduotuvė, Ikea yra patrauklių vazonų (ir vis atsiranda naujų). Žinoma, geriausi vazonai yra su skylutėmis, tačiau rinkoje jų ne tiek ir daug. Aš asmeniškai perku molinius vazonus ir prašau draugo pragręžti skyles, nes betonas ir keramika gręžimo neatlaiko (nebent turite specifinį grąžtą). Simpatišką vazoną su skylute ir lėkštute galite įsigyti ir čia. Svarbu, kad vazone pakaktų vietos drenažui (kuris būtinas), žemei ir pačiam augalui. Beje, augalų pardavėja patarė nepirkti Juknevičiaus firmos žemių, anot jos, šios firmos žemė nėra apdorota ar tinkamai paruošta kambariniams augalams persodinti ar sodinti.

Man patinka grupuoti augalus komandomis arba sustatyti vieną šalia kito, tačiau kai jie yra maždaug vienodo ūgio, kompozicijai pagerinti pasistatau vazonus ant dėžės ar knygų. Kai tik atsigabenome mūsų sofą, akyse iškilo vaizdas kaip aš sėdžiu ant sofos augalų apsuptyje. Ieškojau sofai augalo, o augalui - stovo, kad pasistačius lapuotį prie sofos, jo lapai glostytų man nosį. Savo stovą pirkau Mados prekybos centre Padaryk Pats parduotuvėje, tačiau įdomių stovų su pagrindu arba be, rasite Senukuose, Ikea ir Ermitaže. Tik pirkite iš karto su pagrindu, nebent turite vazonų be lėkščių, kurie dailiai įsispraus į stovą. Mano stovas neturėjo pagrindo, tad teko sukti galvą kaip tą pagrindą padaryti, dabar mielai įsigyčiau kurį nors iš Ikea čia.

kambariniai augalai

kambariniai augalai

Mano augalų žaislų arsenale ne per daugiausia daiktų. Turiu drėgmės matuoklį iš Senukų, nedidelių sodininko įrankių - vieni jų iš Tiger parduotuvės (dairausi mažų, skirtų vaikams). Įsigijau nuosavą šiltnamį iš Ikea (kad matytumėte su kokiu pasididžiavimu rašau apie šiltnamį, matyt ketinu jame auginti pomidorus). O visai neseniai radau įdomių aksesuarų augalams iš Another Studio - visokių gyvūnų raižinių, kuriuos galima kabinti ant augalų stiebų. 

augalų priemonės

Kalbant apie drėgmės matuoklį - puikus dalykas, turintis pakuotėje drėgmės rodyklių lentelę kiekvienam augalui. Nors, nepasakyčiau, jog lentelėje išvardinti visi planetos augalai, reikėtų pasidomėti koks drėgmės rodiklis priskiriamas Jūsų augalams. Šį prietaisą man rekomendavo augalų pardavėja, pasak jos - tikrai naudingas daiktas! Beje, šiltnamį pirkau daiginimui, tačiau jame gyvena ir Fitonija, kuri, stovėdama prie lango žiemos metu, nušalo vieną savo pusę, tad teko reabilituoti. Šiltnamis puikiai pasitarnauja tiems augalams, kurie įpratę prie šilumos. Jau dabar pastebiu, kad Fitonija atsigauna, augina naujus lapelius, vadinasi dar gyva! Rekomenduoju tiek drėgmės matuoklį, tiek šiltnamį, nes jeigu turite jam vietos - tikrai rasite ką ten auginti.

augalai
Kaip ir minėjau, Another Studio radau Instagram'e ir nusijuokiau nuotraukose pamačiusi visus tuos gyvūnėlius, kabančius ant augalų. Galvojau, koks netikėtas sprendimas! O ar koalą jie turi (dievinu koalas)? Koalą radau, kaip tik buvo tarp naujienų, tad užsisakiau ir dabar kompaniją Monsterai palaiko ne tik dinozauras, bet ir koala. Atsiunčia greitai, supakuota ir pagaminta itin preciziškai. Tikras džiaugsmas tokiai keistuolei plant lady kaip aš! (Beje, Another Studio dovanoja Dievinu.lt skaitytojams 10% nuolaidos kodą jų produkcijai įsigyti www.another-studio.com, jis galios iki Gegužės mėnesio pabaigos, o nuolaidos kodas (didžiosiomis): DIEVINU)

augalų aksesuarai

Kas liečia priežiūrą (daugelis klausinėja kaip tvarkau savo augalų karalystę), tai paslapčių ar ypatingų triukų neturiu. Augalo sveikatai turi įtakos laistymo periodiškumas (ir gausa), šviesa, šiluma ir drėgmė ore. Tam, kad galėtume užtikrinti visus paminėtus dalykus, reikėtų susipažinti su augalų kilmės informacija - kur paprastai šie augalai auga ir kokiomis sąlygomis. Tuomet, stengtis kuo labiau atkartoti jų natūralias augimo sąlygas arba bent jau pasirūpinti artima jų gimtinei, atmosfera. Ilgainiui susiformuoja nuojauta, nuovoka ir rūpintis augalais tampa kur kas paprasčiau. Tad, jeigu norite prisijaukinti augalus, susipažinkite su jais - paskaitykite kokio tipo tai augalai ir kas jiems patinka. Kaip ir kiekvienas gyvas organizmas, augalai reaguoja į aplinką ir jeigu yra mylimi, auga kaip pašėlę.

Na ir pabaigai paliksiu Jums straipsnį apie augalų tendencijas. Vis daugiau dėmesio skiriama klimatui, gamtai ir jos ištekliams, tad natūralu, kad žmonės ieško sprendimų kaip pavyzdžiui, vartoti mažiau vandens. Siūloma atsižvelgti į augalų rūšis, kurios kaupia vandenį arba nereikalauja dažno laistymo. Straipsnis čia, o aš linkiu Jums daugiau augalų ir kuo mažiau rūpesčių su jais. Tikiuosi, kad radote kažką naudingo sau šiame tekste, tad džiaugiuosi, jeigu buvo informatyvu ir įdomu! Jeigu turite klausimų, klauskite, mielai atsakysiu ir padėsiu! O jeigu mylite augalus, junkitės į augalų bendruomenės Instagram'ą čia.

Palaikome ryšį! Tinklaraštį galite sekti per Bloglovin, taip pat kviečiu į Instagram bei Facebook grupę, skirtą šio tinklaraščio skaitytojams ir tiems, kas nori prisijaukinti lėtą gyvenimo būdą.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

6 komentarai

 1. puikus įrašas! paskaičiau su malonumu, kaip ir kitus tokio tipo įrašus :)
  gal galiu sužinoti, kur galima gauti panašius stovus/staliukus/taburetes vazonams?:

  https://4.bp.blogspot.com/-I3RCmBCDm-g/WsS88rueVDI/AAAAAAAAHNo/qPn5V8PGdlUeIS-voHjZPKKMiUz7WbN1ACLcBGAs/s1600/PQNME2342-min.JPG

  ir

  https://3.bp.blogspot.com/-Ci33thdR3IQ/WsS99qPN0tI/AAAAAAAAHN0/8tasuMnEH5gDrsydFCsPXUEkXLGElqDtQCLcBGAs/s1600/RBKYE0755-min.JPG

  ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Agne, malonu girdėti, ačiū! Tekste rašiau, kur galima įsigyti stovų :) Siūlau nuvažiuoti į minėtus prekybos centrus, pamatysite, ką dabar jie turi prekyboje :)

   Panaikinti
  2. Šiandien buvau Senukuose, Ikea, Ermitaže ir Jysk, bet nieko panašaus neradau :( Reikės aplankyti ir Padaryk Pats :)
   Ačiū!

   Panaikinti
  3. Turėtų būti Padaryk Pats, bet turėkite omeny, kad pirkau senokai :)

   Panaikinti
 2. Viktorija, labaijaukus straipsnis! ��
  O kokiu irankiu draugas grezia skyles? Tuo paciu graztu kaip ir pvz. sienas?
  ����
  Labai sauni palme! ��

  Aurelija

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū! Gaila, neparašėte vardo, nežinau į ką kreiptis :))
  Palmė mano nauja meilė! O dėl grąžto, taip, tas kuris sienoms gręžti, draugas sako 6mm grąžtas :)

  Tikiuosi Jums pavyks patobulinti vazonus!

  AtsakytiPanaikinti

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros