, , , ,

CAPSULE WARDROBE - SPINTOS KAPSULĖ

trečiadienis, gegužės 02, 2018


tvari mada

Too many clothes and nothing to wear.
Impulse buying.
Styling problems.

Kai kas mėnesį leisdavau pinigus impulsyviems rūbų pirkiniams, buvo sakoma: juk Tu moteris ir Tau reikia daug drabužių! O geriau būtų sakę, moterie - pristabdyk! Man gi reikia fejerverkų, kurie atspindi stiliuje, man reikia paguodos, kurią randu apsipirkimo procese bei malonumo, kad gaunu dovanų (kai kurjeris atveža siuntas). Palaikiau fast fashion (liet. greitąją madą), skatinau pirkimus ir prisidėjau prie iškreiptos pasiūlos formavimo. Ir vis tiek nešiojau tuos pačius derinius, į kuriuos tik karts nuo karto (labai retai) integruodavau vieną iš daugelio naujų rūbų. 

Nešiojausi savo rankinuke ne tik piniginę, paruoštą spontaniškiems pirkiniams, bet ir vidinį nerimą - nekontroliuoju savo spintos. Ak tas marketingas ir greita mada! O kaip ta mūsų klasika - turiu tiek daug drabužių, bet neturiu kuo apsirengti? Vidutiniškai moterys nešioja tik 40% savo garderobo. Nežinau kaip Jūs rengiatės, bet aš gyvenau principu - čia aš pirkau? Ne, kažkokia keista medžiaga, nenešiosiu kol kas. Reikia golfo, kodėl? Nes turiu N kitų golfų, bet va, juodo ne. Reikia gi basic'o, reikia chic ir prancūziškos elegancijos. O kur spalvos? Taigi neelegantiška, man reikia 4-ių skirtingo sukirpimo, bet to paties rašto - dryžuotų marškinėlių.

Monologams nebuvo galo, kol vieną lemtingą dieną, draugė Audra pasidalino žavingos moters  Darios Youtube kanalu. Peržiūrėjus visus jos video, įsimylėjau šią moterį! Ji - profesionali asmeninė stilistė ir pagalbininkė prie pirkinių, žodžiu - personal shopper. O savo Youtube kanale pasakoja ne tik apie savo kursus, bet ir apie capsule wardrobe principus, tvarią madą ir sąmoningą rūbų pasirinkimą, t.y. apie pagalbą mano (ir galbūt Jūsų) nekontroliuojamai, begėdei spintai! 

Mano pagalbos šauksmai buvo išgirsti, tad norėjau kuo greičiau inicijuoti spintos reviziją. Pristabdžiau save ir skyriau pakankamai laiko susipažinimui su nauja spintos filosofija. Apie spintos kapsulės metodą lyg ir girdėjau, bet niekas neįtikino pasidomėti plačiau. Peržiūrėjus Darios kuriamą turinį, galvojau: O tai kur aš visą gyvenimą buvau? Kodėl apie kai kuriuos dalykus nepapasakojo nei mano mama, nei draugės? 


Nors iš kitos pusės, kiekviena moteris turi savo mini kapsulės spintą, kurioje yra saugūs ir dažniausiai nešiojami rūbų deriniai. Likusi spintos dalis liūdi, nes daiktai buvo įsigyti neatsižvelgiant į tai ar bus galima juos derinti tarpusavyje. Tad, verta investuoti savo laiką spintos analizei, kad su ramia širdimi galima būtų nešioti savo mėgstamą aprangą. Ieškoti spintoje naujų derinių bei nejausti kaltės, kad kai kurie rūbai tik puošia spintą. 

c a p s u l e  w a r d r o b e  e s m ė

Būtent Darios spintos kapsulė remiasi tvaria mados filosofija, universalumu, apgalvotu pirkimu, nešiojamos aprangos kiekio mažinimu ir kokybe. Įsivaizduokite spintą, kurioje yra tik 24 vnt. drabužių vienam sezonui, t.y. 3 mėnesiams. Iš jų turite 68 drabužių derinius, kuriuos nešiosite visą sezoną (apie 90 dienų) ir beliks tik pakartoti vienus iš jų likusioms 24 sezono dienoms. Tačiau, galbūt bus dienų, kai dirbsite iš namų ar dėl kitų priežasčių nereikės Jums sugalvotų derinių. Tada deriniai gali ir nepasikartoti. Jeigu sutvarkysite savo spintą pagal kapsulę, Jūsų visų sezonų deriniai bus tokie nuostabūs ir sukeistini, kad noras apsipirkti dings mažiausiai pusei metų (nebent reikėtų papildyti garderobą trūkstamais elementais)! Tuo atveju, jeigu pasirenkate 68 derinius, pavyzdžiui - pavasariui, galite turėti tarkime 10 viršutinių drabužių, 6 apatinės dalies drabužius, 5 sukneles ir 3 užsagstomus megztinius. Į šį derinių komplektą neįskaičiuojami švarkai, džemperiai, batai, galanterija, papuošalai bei lauko drabužiai, tačiau jie atrenkami taip, kad tiktų prie kiekvieno derinio. Kiti netinkantys elementai (tiek sezoniniai drabužiai, tiek papildantys aksesuarai) atidedami kitam sezonui (slepiami dėžėse). Ar jaučiate, kokia disciplina?

m a n o  s i t u a c i j a

Kodėl ryžausi spintos kapsulės eksperimentui? Ir kodėl manau, kad tai bus gera patirtis? Pirmiausia, apibrėžiamos ribos - kuomet ne spinta kontroliuoja mane, o aš ją. Taip pat, noriu keisti savo požiūrį į greitąją madą, vartojiškumą, pigias ir nekokybiškas prekes. O ir spintos revizija, tai nuostabus būdas peržiūrėti esamą stiliaus būklę, koreguoti savo aprangos nešiojimo įpročius bei leisti atsikvėpti savo spintai. 

We have more clothes than at any time in history. - Lucy Siegle
Kai sudėliojau savo derinius atsižvelgdama į šį būdą, turėjau dvejopus jausmus. Pajutau ir palengvėjimą, ir kartu pasipiktinimą. Pykau ant savęs, kad visą gyvenimą nežinojau kaip reikėtų rinktis drabužius, į ką atkreipti dėmesį, kad galėčiau investuoti pinigus į kitus svarbius dalykus. Nesu iš tų, kuriems rūpi mada ar kurie eitų iš proto dėl naujų tendencijų, bet buvau pagavusi pirkimo online azartą. Todėl, kai tik sudėliojau visas mintis, pasiplojau, jog nuo šiol (tikiuosi) viskas bus daug paprasčiau, smagiau ir teisingai.

slow fashion

r e z i u m e

Įžvelgiu tame vien pliusus - visuomet turite ką apsirengti, neišlaidaujate, perkate mažiau (nebūna spontaniškų pirkinių, jie planuojami) ir iš naujo atrandate savo stilių.  Pasikliaunama tik savo stiliumi, drabužių kokybe, spalvos tipu ir nuojauta, kad rūbai Jums tinka. Nors sakoma, jog spintos kapsulė tai itin aukštos kokybės rūbų deriniai, kurie tarnauja daugiau nei vienerius metus, reikėtų, pirmiausia, sunešioti tai ką turime (apie tai plačiau galite pasiklausyti čia). Vėliau bus galima planuoti biudžetą trūkstamiems rūbams įsigyti (papildomų derinių elementų ar trūkstamų rūbų įsigijimas ar nepataisomų daiktų pakeitimas). 

Kitame įraše papasakosiu apie savo eksperimentą ir parodysiu drabužių derinius kuriuos pavyko sudėlioti gegužės - birželio mėnesiams. Pasikalbame komentaruose - ką Jūs manote apie šią filosofiją? Galbūt kelis metus sėkmingai renkatės kokybiškus drabužius ir turite derinių spintą? Gal žinote kokių gerų knygų, video ar skaitinių šia tema? Papasakokite, man labai įdomu! Jeigu Jums patiko šis įrašas ir manote, kad jis yra vertas dėmesio, pasidalinkite juo su kitais.

Palaikome ryšį! Tinklaraštį galite sekti per Bloglovin, taip pat kviečiu į Instagram bei Facebook grupę, skirtą šio tinklaraščio skaitytojams ir tiems, kas nori prisijaukinti lėtą gyvenimo būdą.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

4 komentarai

 1. Sveiki!

  Domintis Capsule Wardrobe labai rekomenduoju sekti Youtube kanalą "Use Less".
  Gražus, estetiškas su daug praktinių patarimų.
  Linkas čia: https://www.youtube.com/user/signe2605/featured

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Justina, ačiū už komentarą! Buvau ją radusi, iš dalies patiko, bet dar nespėjau geriau su ja susipažinti :)

   Panaikinti
 2. Ačiū, Viktorijas, kad atvirai pasidalinai savo idėjomis. Bus labai įdomu pamatyti kokius derinukus susikomplektavai. Aš pati visada nešioju mėgstamus drabužius ne vienerius metus, atsisveikinu tik jeigu visiškai man "nelimpa" arba nusinešioja. Bet norėčiau labiau planuoti savo pirkinius ir sąmoningai peržiūrėti kaip jie dera tarpusavyje.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aure, labai smagu, kad skaitei ir patiko :) Man taip pat būdavo, bet tas ir įdomu, sudėlioti viską ir pasižiūrėti kas tinka tarpusavyje, turėti saugių uniformų :) Būtinai pasidalinsiu savo įspūdžiais!

   Panaikinti

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros