, , ,

MOTERIŠKUMAS IR KNYGŲ REKOMENDACIJOS

penktadienis, rugpjūčio 10, 2018

moteriškumas

Pastaruoju metu vis dažniau girdžiu žodį: moteriškumas. Ir  pasitikrinu, ką man reiškia žodis - moteriškumas. Taip, kai kurie dalykai sutampa su visuomenės nustatytais standartais, o kai kurie moteriškumo apibrėžimai, asociacijos ateina iš knygų, mamos ir kitų giminių - moterų vaidmenų, draugių indelio ir kitų, nesutiktų, bet pažįstamų moterų.

Kas man yra moteriškumas? Visų pirma viskas prasideda nuo pirminio taško, t.y. smegenų. Nuovoki, protinga moteris - moteriška, o protingos yra bene visos moterys! Toliau, mano manymu, didžiausią vaidmenį atlieka - kultūra ir manieros, kurios glaudžiai susijusios su pagarba kitiems. Ir ne grožyje esmė, o tame, kaip žmogus save pristato, kaip jis elgiasi su aplinkiniais ir kaip kalba. Man patinka atsipalaidavusios moterys, kurios žino kaip dera elgtis tam tikrose situacijose. Ir taip, vidinė elegancija man taip pat siejasi su moteriškumu, bet tik siejasi, tai nebūtina sąsaja tarp šių dviejų dalykų. O šypsena? Kiekviena moteris spinduliuoja moteriškumu, jeigu šypsosi, juokiasi ir yra mylima. Ir jeigu įsimyli - kaip mat pasikeičia, būna švelnesnė, moteriškesnė.

Pameluosiu, jeigu sakysiu, kad visos moterys spinduliuoja tuo moteriškumu. Ir nepradėkite manęs pulti. Moteriškumas pasireiškia savaime, kai moteris to nori. Kai ji pasitiki savimi, mėgsta savo kūno formas, veido kontūrus, geba įsiklausyti į save. Moters charakterį, stilių ir požiūrį formuoja ne tik aplinkiniai ar jų nuomonė, bet ir knygos. Daug nepaprastai gerų dalykų galima pasisemti iš jų! Knygų dėka gali suvokti kokiu gyvenimo keliu eiti, kokią poziciją gyvenime užimti ir kaip geriausiai save pristatyti. Iš meilės knygoms, labai noriu su Jumis pasidalinti keliais kūriniais, kurie iš dalies padeda puoselėti moteriškumą, gerąsias savybes ir meilę sau. 

moteriškumas

1. Garance Dore Love Style Life - Garance - prancūzė, nenuostabu, kad jos knygoje rasime ne tik stiliaus patarimų, bet ir jos subtilų humoro jausmą. Ši moteris puiki iliustratorė, fotografė ir nuostabi rašytoja, kuri geba kalbėti apie moteriškumą atvirai ir nuoširdžiai. Ši knyga primena apie žavesį, pasakoja apie prancūzes ir jų stilių, parodo triukų ir svarbiausia, moko rūpintis savimi.

2. Jennifer L. Scott - Madam Elegancijos pamokos: 20 stiliaus paslapčių, kurių išmokau gyvendama Paryžiuje - ši knyga apie savigarbą, apie elegancija, manieras. Perskaičiau ją per dvi dienas, nes labai įtraukė! Knyga, pasakojanti apie prancūzų šeimą, estetiką, kokybę: Šios knygos skaitytojos išmoks su džiaugsmu valgyti, rengtis, puoselėti savo išvaizdą ir aplinką, žodžiu, gyventi à la française. Beje, Ieva, mano FB grupės narė, pasidalino šia elektronine knygos versija Dievinu Pokalbiuose.

3. Jennifer L. Scott Kasdienės elegancijos pamokos su Madam Elegancija. Kartais moterys pamiršta - kokios jos gali būti nuostabios! Lengvo turinio knygos keičia požiūrį, ši knyga taip pat. Ji man patiko dėl to subtilumo propagavimo kasdienybėje, dėl žavesio, kurį skleidžia moterys, jei tinkamai tam pasiruošia. Perskaičius šią knygą, ėmiau rečiau kūprintis, pradėjau labiau rūpintis savimi. Apie šią knygą čia

4. Mireille Guiliano Kodėl prancūzės nestorėja - Labai smagus pavadinimas, bet dar smagesnė knyga. Nebūtinai tik toms, kurioms rūpi kūno dailinimas, bet ir toms, kurios nori žinoti daugiau apie meilę sau. Knygoje yra receptų, smagių nutikimų ir teisingų patarimų.

5. Mireille Guiliano Prancūzės gražios visada - Sutinku, mane buvo apsėdusi prancūziška manija, bet iš tikrųjų šiose knygose randu tai, ko kai kuriais atvejais man trūksta: grožio suvokimo, elegancijos, pasitikėjimo savimi, žavesį. Būtent ši knyga skirta vyresnėms damoms, kadangi knygoje apstu patarimų - kaip būti moteriškai kad ir 60-ties. Išties labai teigiamų emocijų knyga, kurią skaitai ir pasižymi - ką turiu įsiminti. Juk moterys gali būti žavingos bet kokio amžiaus! 

6. Dorothea Johnson, Liv Tyler Modernios Manieros - vis dar nepabaigiau skaityti šios knygos, bet galiu sąžiningai rekomenduoti. Etiketas ir moteriškumas, mano manymu, taip pat neatsiejami dalykai. Kai kurių etiketo taisyklių mus moko tėvai, seneliai, su kai kuriomis taisyklėmis susipažįstame per knygas, straipsnius ar matydami, kaip elgiasi kiti žmonės. Mano nuomone, kiekviena moteris turi žinoti kaip elgtis viešumoje, darbo aplinkoje, susirinkimuose, internetinėje erdvėje, nes visa tai formuoja asmenybę, žmogus įgauna pasitikėjimo savimi ir pagarbą iš kitų. Tad, jeigu etiketo tema Jums nauja - ieškokite šios knygos.

Apie moteriškumą galima kalbėti tikrai daug ir be perstojo, bet esminiai dalykai išlieka - moteris turi būti pirmiausia gera SAU, o tada gera ir kitiems. Jokios knygos, interviu ar pasakojimai nepadės augti, jeigu to nenorime ir jeigu į tokius dalykus žiūrime iš aukštai. Gyvenimas yra scena, kurioje vaidina ne tik aktoriai. Kiekvienas mūsų turime po vaidmenį: šeimos nario, bendradarbio ar draugo. Kad ir koks tas vaidmuo būtų, jis bus įtaigesnis, jei pasitelksime geras manieras. Tai nėra tuščias formalumas. Tai - paprastas mandagumas, įgalintis maloniai elgtis su kitu žmogumi.

Jeigu Jums artima moteriškumo, etiketo ir elegancijos tema ir žinote gerų knygų šiomis temomis, būtinai pasidalinkite komentaruose. O galbūt jau esate skaičiusios kurį nors iš išvardintų kūrinių? Ar patiko?

Palaikome ryšį! Sekite mane Instagram, tinklaraščio įrašus gaukite per Bloglovin, junkitės į Facebook grupę, skirtą šio tinklaraščio skaitytojams ir tiems, kas nori prisijaukinti lėtą gyvenimo būdą.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

0 komentarai

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros