,

SPINTOS KAPSULĖ - 2 METŲ PATIRTIS

penktadienis, gegužės 29, 2020


Labai norėčiau, atsidarius spintą, išleisti palengvėjimo atodūsį, o ne susirūpinimo ar nerimo. Mano nuomone, drabužiai pelno ypatingą vietą mūsų gyvenime. Jie formuoja mūsų įvaizdį, padeda vizualiai išsiųsti žinutę apie mūsų požiūrį į pasaulį. Drabužiai, sakyčiau, lyg antrasis AŠ, kuris kartais šėlsta, o kartais nori slėptis nuo visų. Niekad nesekiau mados tendecijų, bet stilius man visuomet buvo svarbus. Tačiau, nesigilindama į sistemą ar schemą, kuri padėtų išlaisvinti stilių bei jį sutvarkyti, padariau nemažai klaidų (nesakau, kad nedarau jų ir dabar). Nors jau lyg ir turėjau rėmus, nes gyvenime atsirado spintos kapsulė, pagrindinė mano klaida buvo - nemokėjimas turimų rūbų komponuoti tarpusavyje. Jaučiau, kad kažkas ne taip, tad pavasario sezono pabaigoje supratau - kas negerai ir kodėl.

Nors esu aprašiusi savo kapsulės sistemą čia, laikui bėgant, mano sudarinėjamos kapsulės tapo beviltiškai slegiančios. Atrodė, kad moku derinti spalvas ir faktūras, bet tai tebuvo iliuzija. Norėčiau pasidalinti su Jumis mano kapsulės klaidomis ir pastebėjimais, kad ir Jūs galėtumėte pasitikrinti ką apgyvendinote savo spintose, bei kodėl. Pirmiausia, turiu prisipažinti, kad ištisus dvejus metus gyvenau kaip per miglą. Atrodė, kad moku apsirengti, sužavėti save, pasitempti, bet kai mintyse grįžtu į buvusius derinius, tariu sau: anaiptol, tai tebuvo vienas didelis nesusipratimas. 

Charakterio ir spalvų suderinamumas?

Esu labai atsargi su pirkiniais ir ypač, mados srityje, nes teko sveikti nuo shopoholizmo. Todėl, pirkau retai, lyg ir apgalvodama sprendimus, bet pasirodo, nesėkmingai. Man atrodė, kad puikiai derinu spalvas. Vėliau, analizuodama turimų drabužių arsenalą, pakraupau. Kaip sakiau LIVE Pokalbių grupėje, turėjau 50 shades of grey, navy blue & black. Kaip galima žaisti su įvaizdžiu, jei 90% garderobo užpildoma neutraliomis spalvomis? Apie neutralias arba kitaip - bazines spalvas galite paskaityti internete. Dažniausiai tai yra aukščiau minėtos spalvos (tamsiai mėlyna, juoda, pilka) bei beige, baltos ir pilkos, mėlynos atspalviai. Ir nors originali spintos kapsulė yra sudaroma tik iš tam tikro skaičiaus drabužių bei bazinių spalvų - man tai atrodo labai niūru (nors nejučia šitaip ir sudarinėjau savo kapsules). Esu charizmatiška asmenybė, todėl geriausiai jaučiuosi turėdama daugiau spalvų nei siūlo oficialus spintos kapsulės metodas. Tačiau, priėjau išvados, jog per paskutinius du metus kažkas slėgė mane, tad rinkausi juodą, norėdama pasislėpti joje.

Šioje vietoje norėčiau patarti - jei pradėsite analizuoti savo spintos turinį, pagalvokite kuo gyvenote prieš tai. Jokie sprendimai nepriimami be širdies įsikišimo, drabužiai puikiai atspindi mūsų psichologinę būseną. Anksčiau rengiausi spalvingai, bet per šiuos du kapsulės metus pasinėriau į tamsą. Gegužės mėnuo man yra lyg antros odos paieškos, kai klausausi širdies, kai paleidžiu reikšmingumą ir noriu žydėti, kitaip - noriu geriau save pažinti. Tad, jeigu analizuojate savo spintos turinį pagal gyvenimo etapus ir pokyčius, aiškiai matote visą paveikslą. Mano nuomone, nemažai svarbu yra pažinti savo charakterį, elgesį, mėgstamus raštus, iš arčiau pasižiūrėti į savo natūrą.

Pavyzdžiui, aš esu ožiaragis, tvirtai stovintis ant žemės, mane pastiprina disciplina, rėmai, taisyklės - dievinu tai. Mano charakteris yra valdingas, esu strategė, karštakošė, griežta, bet dauguma atvejų - smagi ir vėjavaikiška. Man nepatinka nesutvarkyti, romantiškai plėvesuojantys plaukai, visą gyvenimą ieškojau būdų kaip tuos plaukus sutramdyti. Praeitais metais radau kirpėją, kuri padarė tai, ko negalėjo visos kitos - padovanojo man galimybę nešioti griežtą kirpimą ir nesukti savo galvos. Dabar atrodau sau susitvarkiusi, o plaukai visuomet atrodo elegantiškai ir tvarkingai (turiu omenyje, kad yra pakankamai tiesūs), kaip ir mano charakteris. Man nepatinka gėlių raštai, dievinu dryžius, geometrines figūras, taškelius, švarkus, griežtų linijų sukneles, marškinius... Geriausiai jaučiuosi su kelnėmis arba su susiaučiamais, tiesaus modelio sijonais, griežtų formų rankines - tai taip pat atspindi mano charakterį. Tad, pagalvokite kas iš tikrųjų esate Jūs? Ką atspindi raštai, spalvos, formos ar medžiagos? Kokių drabužių turėtumėte vengti? Savo kapsulę dėliokite pasitikėdami savo charakteriu, asmenybe, siluetais, kurie visą gyvenimą Jums tiko, bei patiko.

Šiltas ar šaltas?

Jei turime garderobą, sudarytą iš bazinių spalvų, kiekvieną dieną galėtume sukomplektuoti po derinį ir neturėti neturiu ką apsirengti problemos. Tačiau, nežinau kaip Jūs, bet man toks minimalistinis, neutralių spalvų pasirinkimas yra nuobodus ir nepraktiškas. Juodi drabužiai mane sendino, nugesindavo ir simbolizavo, jog viduje man neramu. Kai išdėliojau ant lovos visus turimus drabužius ir pamačiau koks varganas yra spalvų spektras, atsitokėjau. Kai prieš du metus nutariau organizuoti spintą kapsulės metodu, žinojau, jog dėliosiu iš to, ką turiu. Eksperimentuočiau šitaip ir toliau, jei nebūčiau pasinėrusi į savo stiliaus paieškas. Gegužės mėnuo atnešė kažkokią revoliuciją, kuomet visai kitomis akimis žiūriu į savo spintos konceptą. Nagrinėjau - ką reiškia man stilius? Klausiau savęs - kodėl drabužiai nedera? Kodėl jie man netinka bei kodėl, netgi turint kapsulę, vengiu derinti tarpusavyje kai kurių drabužių.

Tarp visų naudingų stiliaus patarimų, kuriuos iki šiol taikiau sau, pamiršau apie vieną auksinę taisyklę. Aš juk taisykles mėgstu, bet kaip galėjau ignoruoti faktą, jog jei spintoje yra šiltų bei šaltų atspalvių, jie tarpusavyje sunkiai dera? Todėl, antras žingsnis buvo - atrinkti drabužius pagal šiltą ir šaltą atspalvius, kur vienas iš spalvos tipų dera būtent man. Ir čia buvo sunkiausia dalis, nes pareikalavo perversmo. Štai žemiau matysite praeitų metų pavasario kapsulę, kurioje skirtingomis spalvomis pažymėjau atskirus spalvų tipus: oranžinė - šilti atspalviai, juoda - neutralūs (baziniai), žydra - šalti. Čia matote, jog ryža palaidinė, rudas megztinis ir garstyčių marškiniai yra šilto tipo, žydri marškiniai, šviesiai pilkas megztinis bei dviejų spalvų (žydros ir neutralios mėlynos) sijonas - šalto tipo.  (Visa ši informacija jau nebeaktuali 2022 m.)Ir žinoma, kapsulėje matoma netolygi proporcija tarp neutralių ir pagrindinių spalvų. Todėl, žiūrint į ją atrodo, kad deriniai yra šiek tiek nuobodūs ir labai paprasti. Ir aišku, galbūt tai kažkam tikrai netrukdo, bet pradėjus kritiškai vertinti spintos turinį, nusprendžiau atrasti joje pasimetusią save. Neutralios spalvos, mano nuomone, suvienodina visus, o aš visuomet norėjau išsiskirti :))

Apsipirkimo modelis - galvoju spontaniškai

Turėdama aiškią kapsulės schemą, karts nuo karto patikrindavau parduotuvių pasiūlymus. Lankiausi kuistukuose ir ieškojau lobių. Gaila, kad tuo metu ieškojau iš inercijos, galvodama, kad eilinis juodas kažkas puikiai derės prie visko. Ir buvau teisi, nes juk pirkau neutralią spalvą. Noriu perspėti, jog retas atvejis kai juoda apskritai kam nors tinka. Juoda spalva sendina bei labai pabrėžia blyškios odos nelygumus, pavargusias akis ir paakius. Juoda man netinkama, turiu jos vengti. (Visa ši informacija jau nebeaktuali 2022 m.) Juk puikiai suprantate, jog kiekvienas, į spintą atkeliaujantis drabužis, turi būti gerai apgalvotas ir mintyse suderintas su keliais esamais drabužiais. Kai perkame spontaniškai, padidėja rizika, jog vėliau taip pat spontaniškai bėgiosime po namus, ieškodamos derinių.

Dažnai vertinu žmones pagal tai, kaip jie apsirengę. Tačiau, neskubu klijuoti jiems etikečių, nors, drabužiai tam ir skirti, kad atitinkamai apsirengusį žmogų, įdėtume į atskirą tam tikro stiliaus stalčių. Smagu, kad nepratarę nė žodžio, įvaizdžio dėka išsiunčiame žmonėms žinutę, kad jie mus atitinkamai identifikuotų. Tačiau, nereikia siųsti klaidingų žinučių - formuokime savo įvaizdį taip, kad jis tikrai atspindėtų mūsų požiūrį, charakterį. Spintos kapsulė nebūtinai turi būti sudaryta iš bazinių baltų marškinių ir juodų kelnių, ji kartu gali būti papildyta dar smagesniais pasirinkimais, kurie tinka Jūsų spalvos tipui. (Visa ši informacija jau nebeaktuali 2022 m.)

Kokia yra mano naujoji spintos kapsulės filosofija?

Labai atidžiai ir kruopščiai peržiūrėjau savo spintą ir paanalizavau savo įpročius. Nusprendžiau, jog sunkią dieną rinksiuosi ne juodos spalvos derinį, o gražios ir ryškios spalvos ilgą ar oversize megztinį, kuriame galėčiau paskęsti. Tegul spalva suteikia gaivos, o megztinio modelis - jaukumo, kurio man trūktų. Geriau rinksiuosi baltus džinsus vasarai nei pabodusius mėlynus, kurie suvienodina mane su kitomis moterimis. Geriau būsiu ištikima savo marškinių arsenalui, bet ateityje ieškosiu kitų spalvų, ne vien taškuotų ar dryžuotų variantų. Geriau turėsiu spintoje mylimus susiaučiamus sijonus, bet ne juodus, o žaismingai spalvingus. Geriau rinksiuosi šviesius švarkus ar džemperius, negu vėl slėpsiuosi po tamsiai mėlynu švarku. Į juodą avalynę žiūrėsiu kitu kampu - rinkoje yra ir kitų spalvų! Peržiūrėsiu rankines ir paliksiu mylimiausias, vėl gi, prisijaukinsiu baltą, tamsiai mėlyną. Šį mėnesį mano vidus šaukia ir prašo - tik ne juoda! Privalau jo klausytis, tad žemiau rodau Jums savo pirminį vasaros spintos kapsulės variantą, kurį sudariau iš esamų drabužių, vengdama juodos spalvos.

spintos kapsulė
Netgi po to, kai sudėliojau drabužių derinius, pasistengiau kritiškai pažiūrėti į visumą. Pastebėjau tendenciją - vien neutralios spalvos. Jokių akcentų, jokio žaismingumo; jokia charakterio savybė neatsispindi. Todėl, peržiūrėjau kiekvieną drabužį iš arti ir stengiausi pagalvoti - kokių drabužių galiu šiemet atsisakyti, o kuriuos palikti. Ieškojau spalvų dublikatų, kur skirtingi rūbai atkartojami ta pačia spalva. Tie negrabūs apskritimai parodo, kuriuos rūbus atidėjau kitam sezonui.

spintos kapsulė
Faktas, jog buvo per daug pilkos, tad atidėjau pilką megztinį, atsisakiau pilkos palaidinės su iškirpte, atidėjau į šalį mylėtą ir visą pavasarį nešiotą vilnos megztinį su iškirpte (vilnoniai daiktai turi dažnai ilsėtis). Na ir išėmiau leopardinius marškinius, kuriuos dievinu ir vėl gi, nešiojau visą žiemą ir pavasarį. Eliminavus 4 daiktus, vis tiek kapsulė yra gan prėska, panaši į bazinę. Todėl ieškojau spalvų, planavau pirkinius, rūšiavau nebenešiojamus drabužius. Kai kuriuos drabužius, kuriuos ketinu parduoti, sukėliau į vinted parduotuvę, kai kuriuos matėte Instagram Stories. Jie visi yra puikios būklės, dauguma jų natūralių audinių. Naująją kapsulę sudariau iš esamų ir būsimų daiktų, bet jei nepavyks ko nors įsigyti - ne bėda,  esmė - kad rūbas būtų apgalvotas ir nešiotas ilgą laiką.
spintos kapsulė
Po tamsių etapų turiu reanimuotis naujų spalvų pagalba. Vis dar bandau prijaukinti naujas, niekad nenešiotas spalvas. Man atrodo, kad dabar spintos kapsulė atrodo žaismingiau, nors visada galima dar geriau. Ta ryški raudona - mano akcentas, bet deja, turiu dar palaukti, kol ją įsigysiu. Džiaugiuosi, kad mano spinta dabar šviesi, atrodo su šviežiu oro gūsiu spintoje, atsigaunu ir aš. Mano dabartinė kapsulė susideda iš 62 derinių. Planavau mažesnę vasaros kapsulę, tad eigoje kažko atsisakysiu. Dabar mano užduotis - suvokti kas tinka, kas ne itin, kokie rūbai neatlieka savo funkcijos, o kurie man labai patinka. Manau, jog naujas startas puikus, pasižiūrėkite kaip atrodė pavasario kapsulė prieš metus, o kokia yra dabartinė vasaros kapsulė.

O čia rasite mano pirmąją kapsulę, sudarytą prieš du metus. Ir viskas būtų nuostabu, jei joje būtų bent kelios spalvos. Įsivaizduojate, vienintelė pagrindinė spalva buvo morkinė, tai buvo kelnės. Visa kita - bazė. Labai įdomu stebėti savo pokytį, pažinti kitas spalvas ir analizuoti jų santykį garderobe. Kuo toliau domiuosi stiliaus tema, tuo labiau suprantu, jog be savianalizės ir čia nepavyks sudėlioti svarbiausių akcentų. Kaip gera save pažinti, kaip gera daryti pokyčius spintoje kai savo visa intuicija jauti, jog metas keisti gyvenimą. Todėl, jei jaučiate stiprų norą keisti garderobą, laukite pokyčių gyvenime. Aš šių pokyčių nekantriai laukiu ir tikiuosi, kad jie man atneš dar daugiau meilės gyvenimui.

P.S. Papildomus stiliaus tips'us prie šio įrašo sudėjau į uždarą pokalbių grupę

Kviečiu į informacinę bei praktinę stilingą vakaronę moterims Spintos Kapsulės ir stiliaus temomis čia.

ŽEMIAU RASI PANAŠIŲ TEKSTŲ

2 komentarai

 1. Seniai kaupiausi spintos kapsulei, perskaičiau visus jūsų postus ta tema ir ėmiausi darbo. Iškrausčiau iš spintų visus rūbus ir..supratau, kodėl nešioju tik keletą, o 70% taip ir kabo/guli lentynose :D ką daryti tokiu atveju? Kiekvienas atskirai patinka (ne(pa)tinkančius atidėjau atskirai), bet tarpusavyje dera labai nedaug. Viską šveisti lauk? Lyg ir gaila, bet laikyti tokią krūvą ir toliau kaip ir nėra prasmės. Gal turit patarimų? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Vaiva už komentarą! Visada malonu gauti atgalinį ryšį. :)
   O ką supratai, dėl ko nenešioji? Kodėl manai, jog jie nedera tarpusavyje? Ar skiriasi jų spalvų temperatūra? :)

   P.S. Kreipkis Tu.

   Panaikinti

PRENUMERUOK ĮRAŠUS

Gauk naują įrašą tiesiai į pašto dėžutę ir skaityk prie kavos.

30 d. peržiūros